Zatímco někteří sledují výhradně americké filmové snímky, jiní zůstávají opravdu věrní české klasice. Jak jste na tom vy? Zatímco u zahraničních snímků není snadné vydat se do míst, kde se natáčely, v případě českých filmů se můžeme vydat po stopách jejich natáčení. Podívejme se na několik tradičních českých snímků a prozraďme si u nich konkrétní místa, kde se natáčely. Při cestování po těchto místech se jen utvrdíte v tom, jak krásnou tu naši českou zemičku máme!
Na Červenou Lhotu za pohádkami
Sice už zámek Červená Lhota není tak krásný jako kdysi, stejně se sem vyplatí vyrazit. V ideálním případě byste sem měli jet během léta, kdy je zdejší jezero napuštěné a kdy můžete po vodě plout v menších lodičkách. Budete si připadat jako v pohádce o princezně Zlatovlásce, kdy se Jiřík dostával k zámku. Právě zde se ostatně pohádka natáčela. Kromě této pohádky se zde natáčela i jiná pohádka, a to konkrétně O Štěstí a kráse. Abychom však nezmiňovali jenom pohádky, zmiňme si i jiné české klasiky, a to například film Svatby pana Voka nebo Pan Tau.
Vzhůru na Kopicův statek
České filmy nejsou jenom o hradech a zámcích, což ostatně potvrzuje i Kopicův statek, který je také filmovým místem. Natáčela se zde například pohádka Nesmrtelná teta nebo Princ a Večernice. U statku najdete také sochu svatého Jiří Drakobijce, třeba si nyní statek hned představíte před očima díky zmíněné soše.
Adršpašsko-teplické skály v sobě nesou nejednu pohádku
Pokud jste milovníkem spíše turistiky, vydejte se do Adršpašsko-teplických skal, kde si můžete připomenout například pohádky Z pekla štěstí 2 nebo Třetí princ. Oba dva snímky se zde natáčely stejně jako Peklo s princeznou nebo již zmiňovaná pohádka Princ a Večernice. V současné době jsou skály vyhlášeny Národní přírodní rezervací, kterou však filmaři i přesto naprosto milují a pravidelně se sem vrací.