Kolem kryptoměn se neustále pohybují nějaké otazníky. Zatímco někteří jedinci jsou toho názoru, že se do nich nevyplatí investovat ani pětník, jiní jsou stále jejich fanoušky a věří, že jednoho dne ještě vzpamatují a ti, kteří si je nyní schovávají, budou rázem bohatými. Co se týče nejpopulárnější kryptoměny vůbec, a sice Bitcoinu, ten v posledním čtvrtletí opět zaznamenal pokles, ale jen desetiprocentní. V porovnání s akciovými indexy je to lepší. Jak to ale bude dál, to je otázkou. Stejně tak je otázkou, jak mohou majitelé kryptoměn své kryptoměny chránit.
Díky vlastnění kryptoměn si mnozí lidé myslí, že jsou sami sobě bankami. Ale i banka někdy přichází o své peníze. Prozraďme si, jak své kryptoměny chránit, aby nám stále zůstávaly ve vlastnictví.
Používejte dvoufázové ověření při přihlašování
O kryptoměny usilují velice často hackeři, kteří je chtějí pro sebe. Proto se vloupávají do systémů a chtějí je ukrást. Abyste se tomuto vyhnuli, doporučujeme si zřídit takzvané dvoufázové ověření při přihlašování, které sice není úplně neprůstřelně, ale je daleko kvalitnější než klasické jednofázové přihlašování jen jedním heslem.
Dávejte si pozor na takzvaný phishing
V souvislosti s kryptoměnami se můžete setkat s takzvaným phishingem, což je podvodná technika, která se používá na internetu. Cílem této techniky je vytáhnout z uživatelů hesla nebo čísla kreditních karet či další choulostivé informace. Buďte proto opatrní vůči tomuto a dávejte si na to velký pozor. Mohlo by vás to stát víc než jen kryptoměny.
Vyhýbejte se veřejným internetovým připojením
Řada lidí se raduje, když například v kavárně nebo ve vlaku dojde k připojení k Wi-Fi síti. Jenže veřejné internetové připojení není zrovna nejbezpečnější. Je to ideální pole pro hackery, kteří se tak snáze dostanou ke všem vašim choulostivým informacím. Mohou díky veřejným Wi-Fi snadněji proniknout k vašim kryptoměnám nebo k jiným účtům, a to i do internetového bankovnictví, pokud se během cesty do něj přihlásíte.